AKTUALNOŚCI ZARZĄD JAKOŚĆ PRACA DLA PACJENTA GALERIE ZDJĘĆ ANKIETY


Szpital w Kluczborku wyróżniony tytułem geparda biznesu 2010 i efektywnej firmy 2010
21 grudzień 2011 r.
   
Szpital Powiatowy w Kluczborku zdobył tytuł Geparda Biznesu 2010, tytuł Efektywna Firma 2010 oraz wyróżnienie w konkursie spośród 50 tysięcy badanych podmiotów gospodarczych.
Konkurs Gepardy Biznesu jest organizowany od 2006 r. przez redakcję Magazynu Przedsiębiorców "Europejska Firma" na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego i podanych przez firmy. W tym roku jest już szósta edycja konkursu.
Metodologia wykorzystywana w Konkursie Gepardy Biznesu pokazuje wzrost wartości rynkowej firmy, gdyby jej akcje notowane były na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wartość rynkowa liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto), C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) i C/PG (cena do przepływów gotówkowych, czyli cena do sumy amortyzacji i zysku netto) dla giełdowych branż z ostatnich dni roboczych marca.

Kliknij aby powiększyćRanking i więcej informacji o konkursie znajdziecie Państwo TUTAJ
dodał: Sławomir Mróz
Po raz kolejny Bernhard Serwushok odwiedził Szpital w Kluczborku. Tym razem trafiły do nas łóżka szpitalne i sporo drobnych rzeczy. Pan Bernhard dzień wcześniej obchodził swoisty jubileusz - 15 lat pomocy dla Śląska i 200 transport z darami o łącznej wartości 1,44 mln euro.

Kliknij aby powiększyć
dodał: Sławomir Mróz
Szpital inwestuje i remontuje
5 grudzień 2011 r.
   
Pomimo trudnej sytuacji w polskiej służbie zdrowia oraz widma światowego kryzysu Szpital w Kluczborku nie zwalnia tempa i w dalszym ciągu inwestuje w sprzęt i bazę lokalową. W maju tego roku po kompleksowej modernizacji, której koszt wyniósł ponad 2 mln zł, do użytku został oddany Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Wołczynie. Obecnie remontowane są pomieszczenia w których znajduje się Zespół poradni specjalistycznych. Dzięki temu personel zyska szatnię z sanitariatem i natryskiem a pacjenci nowy sanitariat. Nowy wygląd zyskał również oddział laryngologiczny, w którym oprócz malowania wymieniono m. in. wykładzinę podłogową oraz częściowo wymieniono instalację wodno - kanalizacyjną. Zamontowane zostały pochwyty przyścienne dla osób niepełnosprawnych, zmodernizowano sanitariaty. Kapitalnemu remontowi została poddana instalacja klimatyzacji medycznej na bloku operacyjnym. Przy wejściu do poradni K przy budynku ginekologiczno - położniczym zbudowano podjazd dla osób niepełnosprawnych. Koszt tych remontów zawiera się w kwocie 100 tys zł. A to jeszcze nie koniec - w dalszej kolejności zostaną przeprowadzenie prace remontowe na oddziale dziecięcym.[Remont zespołu poradni specjalistycznych][Oddział laryngologiczny]
Oprócz remontów inwestujemy również w sprzęt i to nie tylko medyczny. Zakupiliśmy między innym nowiutki serwer z oprogramowaniem oraz kilkanaście komputerów i drukarek, których łączny koszt przekroczył 70 tys. zł. Oprócz tego nasza baza sprzętu medycznego poszerzyła się o nowoczesne urządzenie do podciśnieniowej terapii leczenia ran GENADYNE A4. Koszt tego urządzenia to 20 tys. zł. Obecnie trwa również procedura zamówienia publicznego w wyniku której, blok operacyjny oddziału chirurgii ogólnej zostanie wyposażony w nowoczesny laparoskop i nóż harmoniczny - koszt około 300 tys. zł.

dodał: Sławomir Mróz
Nowoczesna chirurgia w kluczborskim szpitalu
12 październik 2011 r.
   
Oddział chirurgii ogólnej w szpitalu w Kluczborku zlokalizowany jest w nowoczesnym budynku, oddanym do użytku w 2005 roku. Blok operacyjny składa się z dwóch bliźniaczych sal, wyposażonych w nowoczesny sprzęt medyczny, podręczny sterylizator, sale intensywnego nadzoru medycznego po zabiegach operacyjnych, wyposażoną w nowoczesny sprzęt do podtrzymywania funkcji życiowych. Do dyspozycji oddziału działa centralna sterylizatornia, która posiada ciąg windowy do transportu materiału sterylnego. Wyposażenie sterylizatorni sfinansowane zostało ze środków własnych szpitala. Sale są klimatyzowane a pole operacyjne zabezpiecza klimatyzacja laminarna. Inwestycja została sfinansowana ze środków samorządu powiatowego oraz pieniędzy RPO. Pozostały sprzęt do zabiegów operacyjnych finansowany jest ze środków własnych szpitala. Bardzo ważne jest to, że z bloku operacyjnego korzystają tylko pacjenci oddziału chirurgicznego, co ma istotny wpływ na ich bezpieczeństwo – dzięki temu ryzyko zakażenia szpitalnego ograniczone jest do minimum. Oddział chirurgii ogólnej zapewnia bezpieczeństwo 72 tysiącom mieszkańców powiatu kluczborskiego. Oddział pracuje przez 24 godziny na dobę. W godzinach popołudniowych i nocnych pracę oddziału zabezpiecza dyżurujący lekarz specjalista. Drugi chirurg dyżuruje pod telefonem. Przez całą dobę do dyspozycji oddziału jest anestezjolog z całym zespołem anestezjologicznym i instrumentalnym. Poza tym całą dobę w systemie stacjonarnym pracuje laboratorium i pracownia RTG. Do dyspozycji oddziału chirurgicznego zatrudniamy konsultantów w zakresie gastroenterologii, neurologii, kardiologii. Przez całą dobę do dyspozycji są interniści, otolaryngolodzy, kardiolodzy, ginekolodzy.

Kliknij aby powiększyć

Oddział Chirurgii Ogólnej w szybkim tempie zdobywa coraz większe zaufanie pacjentów nie tylko z powiatu kluczborskiego, ale również z miast i powiatów ościennych. Wszystko to dzięki wprowadzaniu najnowocześniejszych technik zabiegowych i metod terapeutycznych oraz poszerzaniu listy chorób, które mogą być leczone szybko i skutecznie metodami chirurgicznymi. Wśród naszej bogatej bazy sprzętowej znajduje się m.in. nowy laparoskop oraz najnowocześniejszej generacji aparat do leczenia próżniowego ran. Dzięki wprowadzaniu coraz to nowszych metod leczenia wyraźnie poszerzył się panel świadczonych przez nas usług. Zajmujemy się między innymi leczeniem ran rozległych oraz przewlekłych o różnej etiologii stosując najnowocześniejsze opatrunki i korzystamy z konsultacji wybitnych specjalistów w kraju. Zatrudniona kadra lekarska prowadzi również działalność naukową prezentując pracę na różnych konferencjach oraz publikując artykuły w czasopismach medycznych. Współpracujemy z wieloma ośrodkami klinicznymi zarówno w Polsce jak i za granicą.

14 października 2011r. na konferencji Polskiego Towarzystwa Leczenia Ran w Mikołajkach zespół pod kierownictwem dr hab. Marka Kucharzewskiego w składzie: lek. med. Paweł Mieszczański, lek. med Józef Maciołek, lek.med. Lech Panek zaprezentują opis przypadku pacjentki hospitalizowanej w kluczborskim szpitalu, u której zastosowano terapię podciśnieniową w leczeniu rany powłok jamy brzusznej po rozlanym zapaleniu otrzewnej.
Więcej ...
dodał: Sławomir Mróz
W nawiązaniu do Pana wypowiedzi w NTO z dnia 04-10-2011r w artykule pod tytułem: „Szpitale na Opolszczyźnie nie mają pieniędzy na leczenie” - Zarząd i Pracownicy Szpitala Powiatowego w Kluczborku sprzeciwiają się prowadzeniem debaty medialnej oraz składaniem propozycji, które szpitale powiatowe w woj. opolskim nie będą mogły prowadzić oddziałów chirurgicznych w systemie ostro-dyżurowym. Zarząd i Pracownicy szpitala wyrażają duży niepokój i niezadowolenie pomysłami Pana Marszałka idącymi zdecydowanie w kierunku likwidacji oddziału ostro-dyżurowego w Szpitalu Powiatowym w Kluczborku oraz w innych szpitalach powiatowych woj. opolskim. Ustawa o działalności leczniczej, która weszła w życie z dniem 01-07-2011r. nie daje Panu Marszałkowi kompetencji decydowania, jakie oddziały szpitalne ostro-dyżurowe mają prowadzić szpitale powiatowe w tym Szpital Powiatowy w Kluczborku. Uprzejmie informuję, że szpital kluczborski jest spółką prawa handlowego, której stuprocentowym właścicielem jest Powiat Kluczborski, który nie ma problemów finansowych a także nie jest zadłużony. Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy stanowi Zarząd Powiatu i tylko ten organ korporacyjny spółki z mocy prawa może podejmować decyzje likwidujące czy powołujące nowe profile działalności. Ponadto informujemy, że szpital w 2010 roku podpisał kontrakt z OOWNFZ w wyniku rozstrzygniętego postępowania konkursowego na oddział chirurgii ostro-dyżurowej na okres 3 lat i zabezpiecza bezpieczeństwo pacjentów całodobowo z naszego powiatu, szczególnie w sytuacjach zagrażających życiu. Zmiana sposobu funkcjonowania oddziału chirurgicznego ostro-dyżurowego na oddział o profilu zabiegów planowych spowoduje brak dyżurów lekarskich, zwolnienia pracowników a co za tym idzie każdy pacjent trafiający na izbę przyjęć z incydentem chirurgicznym będzie musiał być odesłany do szpitala w Opolu lub Oleśnie – tak wynika z Pana wypowiedzi. Dlatego też jeszcze raz wyrażamy nasz kategoryczny sprzeciw wobec traktowania pacjentów z powiatu kluczborskiego jako pacjentów gorszej kategorii, ograniczając im bezpośredni dostęp do świadczeń z zakresu chirurgii ogólnej w systemie ostro-dyżurowym.
Z poważaniem
Zarząd i Pracownicy

dodał: Sławomir Mróz
Po trwającej ponad rok kompleksowej modernizacji do użytku został oddany Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Wołczynie

Wykonane prace objęły wymianę pokrycia dachowego, montaż kolektorów słonecznych, kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, zimnej i ciepłej wody użytkowej, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę podłóg. Budynek został wyposażony w nowoczesną instalację ppoż oraz został dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Dzięki tym pracom znacznie poprawią się warunki dla pacjentów. Sale wyglądają jak nowe, powiększono także łazienki, w których są też teraz urządzenia ułatwiające higienę osobom niepełnosprawnym, np. specjalne wanny i pochwyty. Podczas remontu udało się też wygospodarować osobne pomieszczenia na gabinety dla logopedy i psychologa, w których prowadzone będą terapie pacjentów po udarach. Remont wnętrza to pierwszy etap wartej 2 mln zł inwestycji, która prawie w całości została wykonana ze środków własnych Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w Kluczborku oraz pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
Zakres wykonanych prac oraz ich jakość znalazło uznanie WFOŚiGW w Opolu, który zgłosił nasz projekt "Termomodernizacja obiektu ZOL z wykorzystaniem energii słonecznej" do ogólnopolskiego konkursu "Modernizacja Roku 2010".

Kliknij aby powiększyć

Uroczyste otwarcie nastąpiło 27 maja 2011 r. W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu, województwa, powiatu i gmin, przedstawiciel Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, władze Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku, zaproszeni goście oraz przedstawiciele środowiska medycznego. Przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Kluczborski Piotr Pośpiech oraz Kierownik Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego Irena Kawecki.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

Zakład Opiekuńczo - Leczniczy w Wołczynie


dodał: Sławomir Mróz
18 lutego 2011 r na sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Niepublicznych Szpitali Samorządowych pt. "Szanse i oczekiwania szpitali polskich w nowej perspektywie ustawodawczej"

Organizatorem konferencji było Ogólnopolskie Stowarzyszenie Niepublicznych Szpitali Samorządowych, którego jesteśmy członkiem. W konferencji wzięli udział: Marek Haber - Wiceminister Zdrowia, Piotr Warczyński - Dyrektor Departamentu Organizacji i Ochrony Zdrowia, Ryszard Wilczyński - Wojewoda Opolski, Renata Jażdż - Zaleska - Prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, Tomasz Uher - Z-ca dyrektora Opolskiego NFZ ds. medycznych, Piotr Pośpiech - Starosta Kluczborski, Krzysztof Tuczapski - Wiceprezes Oogólnopolskiego Stowarzyszenia Niepublicznych Szpitali Samorządowych, Ilona Mróz - Prezes Krapkowickiego Centrum Zdrowia.Podczas spotkania wysłuchaliśmy wystąpienia wiceministra zdrowia Marka Habera na temat: Analiza ustawy o działalności leczniczej a rządowy program Wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w działaniach stabilizujących system ochrony zdrowia - szanse i zagrożenia. Pan Piotr Warczyński omówił pakiety projektów ustawodawczych i kierunki zmian ochrony organizacji zdrowia w Polsce. Następnie głos zabrała pani Prezes Renata Jażdż-Zaleska, która omówiła rolę niepublicznych szpitali samorządowych w zabezpieczeniu usług zdrowotnych w Polsce.
Podsumowanie zakończenia konkursu ofert na lata 2011 - 2013 w województwie opolskim omówił Z-ca dyrektora opolskiego NFZ pan Tomasz Uher.Starosta kluczborski - Piotr Pośpiech omówił zadania samorządu powiatowego w perspektywie projektu ustawy o działalności leczniczej. Na zakończenie pani Ilona Mróz przedstawiła problemy podatku VAT w działalności zakładów opieki zdrowotnej. Następnie na pytania dotyczące planowaych zmian w kontekście projektu ustawy o działalności leczniczej licznie zgromadzonych gości odpowiadał Wiceminister Zdrowia Marek Haber oraz Dyrektor Departamentu Organizacji i Ochrony Zdrowia - Piotr Warczyński.

Galeria zdjęć z konferencji


dodał: Sławomir Mróz
To już 190 transport darów na Opolszczyznę tego najbardziej znanego w Polsce Kawalera Maltańskiego.

Tym razem Bernardowi Serwuschokowi towarzyszyli Erich Freimann oraz Ernst Mollemann. Do Szpitala w Kluczborku trafiły m.in. łóżka, stoliki, prześcieradła oraz jak zawsze NIEPRZETERMINOWANA żywność i soki. Pan Bernard wozi dary na Opolszczyznę od 1997r od czasu pamiętnej powodzi. Do naszego Szpitala z darami przyjeżdżał już 8 razy. Za każdym razem przywoził bardzo wartościowe i przydatne dla nas rzeczy. Żaden z jego transportów nigdy sie nie zmarnował. Dzięki jego pomocy udało nam się wyposażyć nasze oddziały m.in. w łóżka, szafki przyłóżkowe, materace oraz drobny sprzęt medyczny. Dzięki zaoszczędzonym w ten sposób środkom finansowym mogliśmy zakupić bardziej specjalistyczny sprzęt medyczny oraz część środków przeznaczyć na niezbędne remonty w naszym szpitalu.

PANIE BERNARDZIE JESZCZE RAZ BARDZO PANU DZIĘKUJEMY !!!
dodał: Sławomir Mróz