AKTUALNOŚCI ZARZĄD JAKOŚĆ PRACA DLA PACJENTA GALERIE ZDJĘĆ ANKIETY


Sprzęt medyczny sfinansowany z Funduszu Prewencyjnego PZU Życie SA
30 grudzień 2010 r.
   
Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku informuje, że dzięki środkom z funduszu prewencyjnego PZU Życie SA w kwocie 10.571,60 zł (słownie dziesięć tysięcy, pięćset siedemdziesiąt jeden złotych 60/100) został sfinansowany zakup 4 ciśnieniomierzy z mankietami, 3 pulsoksymetrów oraz 1 aparat EKG.

Wyżej wymieniony sprzęt medyczny został przekazany na następujące oddziały:
  1. Oddział wewnętrzny otrzymał jeden ciśnieniomierz z mankietem oraz jeden pulsoksymetr
  2. Oddział chirurgii ogólnej otrzymał jeden aparat EKG, dwa ciśnieniomierze z mankietem oraz 2 pulsoksymetry
  3. Oddział laryngologiczny otrzymał jeden ciśnieniomierz z mankietem


Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć


dodał: Sławomir Mróz
26 listopada 2010 na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się konferencja "Klaster Instytucji Otoczenia Biznesu jako innowacyjny model kompleksowego doradztwa biznesowego. Nowoczesne instrumenty wsparcia rozwoju przedsiębiorczości z wykorzystaniem Funduszy Unii Europejskiej" podczas, której odbyła się uroczysta Gala wręczania nagród Eurocertyfikat 2010. [Rozmiar: 746673 bajtów]

W tym roku Szpital Powiatowy w Kluczborku został laureatem w dwóch kategoriach tej prestiżowej nagrody - Eurocertyfikat 2010 w kategorii "Certyfikat Dobrych Praktyk Obsługi i Usług", oraz Eurocertyfikat 2010 w kategorii "Certyfikat Zarządzania Instytucją (zgodny z systemami jakości)".
Statuetki i dyplomy odebrał Wiceprezes Zarządu Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. Pan Józef Maciołek. EuroCertyfikat 2010 jest to prestiżowe europejskie wyróżnienie, które potwierdza skuteczne i sprawne zarządzanie Szpitalem. Jest to wyróżnienie przyznawane podmiotom gospodarczym szczególnie wyróżniającym sie na tle konkurencji sprawną organizacją i zarządzaniem, doskonałą polityką rozwoju i spełnieniem surowych norm jakości. Statuetka „EuroCertyfikatu” zapewnia prestiż, a finaliści Konkursu uczestniczą w Europejskim Programie Promocji Jakości.

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystej gali wręczenia nagród
dodał: Sławomir Mróz
Jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, że w tegorocznej IV edycji konkursu nasza placówka zajęła III miejsce w kategoriach "ZAKŁADY LECZNICZE, REHABILITACJA I OPIEKA DŁUGOTERMINOWA" oraz "PORADNIE SPECJALISTYCZNE"

Ogólnopolski Konkurs Medyczny PERŁY MEDYCYNY to przedsięwzięcie niezwykle ważne w branży medycznej. Już po raz czwarty Organizatorzy wraz z Kapitułą Konkursu nagrodzili statuetką „PERŁA ESKULAPA” najlepsze zakłady opieki zdrowotnej i firmy działające na rynku medycznym. [Rozmiar: 746673 bajtów]

Wielka Gala podsumowująca IV edycję konkursu odbyła się 23 października w hotelu Gromada w Warszawie i zgromadziła ponad 800 osób: oprócz dostojnych Laureatów swoją obecnością wieczór uświetnili przedstawiciele środowiska medycznego oraz polityki i biznesu. W znakomity sposób Galę poprowadzili Radosław Brzózka i Paulina Sykut, a goście bawili się przy muzyce gwiazd wieczoru: Krzysztofa Krawczyka oraz Alicji Majewskiej.

Więcej ...

Zapraszamy również do obejrzenia galerii zdjęć z uroczystej gali wręczenia nagród
dodał: Sławomir Mróz
Informujemy, że w dniach od 24 do 28 maja każda Opolanka w wieku 50 - 69 lat, która w ostatnich dwóch latach nie wykonywała mammografii będzie mogła wziąć udział w bezpłatnych badaniach mammograficznych wykonywanych w Szpitalu Powiatowym w Kluczborku.
Badania będą odbywały się w ramach akcji "Mamo, kochaj siebie i nas" zorganizowanej z okazji Dnia Matki przez Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Opolu.
Każda Opolanka, która w dniach 24 - 28 maja br zgłosi się na badania do naszej placówki otrzyma praktyczny upominek.
BADANIA BEDĄ ODBYWAŁY SIĘ W PRACOWNI MAMMOGRAFICZNEJ NA PARTERZE W BUDYNKU ODDZIAŁU CHIRURGICZNEGO I WEWNĘTRZNEGO
SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ PLACOWKI.
dodał: Sławomir Mróz
Otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej
8 kwiecień 2010 r.
   
W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne otwarcie Pracowni Tomografii Komputerowej, która została usytuowana w budynku "Starej Chirurgii"

Jak już wcześniej informowaliśmy właścicielem tomografu jest spółka "Wamed", jednakże badania dla pacjentów szpitala będą odbywały się nieodpłatnie. Współwłaścicielem spółki "WAMED" jest doktor nauk medycznych Przemysław Jaźwiec, jeden z najlepszych w Polsce radiologów, autor wielu publikacji na ten temat, szef pracowni radiologicznej we Wrocławiu.
Tomograf, który będzie działał w kluczborskiej pracowni jest wart około miliona złotych i umożliwia wykonywanie badań naczyniowych mózgowia, klatki piersiowej i krótkich odcinków kończyn.
W uroczystości udział wzięli przedstawiciele władz samorządu, województwa, powiatu i gmin, dyrektor Opolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, władze Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku, zaproszeni goście oraz przedstawiciele środowiska medycznego.


Przecięcia wstęgi dokonali: Starosta Kluczborski Piotr Pośpiech, Wojewoda Opolski Ryszard Wilczyński i dr Przemysław Jaźwiec, specjalista radiolog i współwłaściciel spółki "WAMED".

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu z otwarcia pracowni.

dodał: Sławomir Mróz
GAZELA BIZNESU DLA SZPITALA W KLUCZBORKU
10 marzec 2010 r.
   
X edycja rankingu najbardziej dynamicznych małych i średnich firm regionu opolskiego i śląskiego organizowanego przez gazetę Puls Biznesu odbyła się 3 marca 2010 r. w Sosnowcu

"Gazele Biznesu" przyznaje redakcja "Pulsu Biznesu" dynamicznie rozwijającym się firmom, które działają przynajmniej od 2006 roku, od tego czasu nie tylko nie odnotowały straty, ale mogą się pochwalić wzrostem obrotów oraz publikują swoje wyniki finansowe.

W roku 2009 to zaszczytne wyróżnienie otrzymały dwie firmy z Powiatu Kluczborskiego: Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku oraz Cuprod Sp. z o.o. w Kluczborku.


Na zdjęciach od prawej: Piotr Pośpiech - Starosta Powiatu Kluczborskiego, Józef Maciołek - Z-ca Prezesa Zarządu Spółki Dyrektor ds medycznych PCZ S.A. NZOZ Szpitala Powiatowego w Kluczborku, Violetta Wilk Dyrektor administracyjny PCZ S.A. NZOZ Szpitala Powiatowego w Kluczborku oraz Zarząd Cuprod sp. z.o.o. w Kluczborku
dodał: Sławomir Mróz
W dniu wczorajszym nastąpiło przekazanie placu budowy P.U.H. "EURODOM Marcin Dziedzic" - firmie wyłonionej w drodze przetargu nieograniczonego na wykonanie termomodernizacji Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Wołczynie.

Planowane prace modernizacyjne swoim zakresem obejmą montaż instalacji kolektorów słonecznych na dachu budynku, kompleksową wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, instalacji centralnego ogrzewania, ciepłej i zimnej wody oraz instalacji elektrycznej. Wymienione zostanie całe pokrycie dachu wraz z wymianą elementów jego konstrukcji oraz docieplenie stropów poddaszy. Ponadto prace obejmą również wymianę stolarki okiennej i drzwiowej. Instalacja kolektorów słonecznych w połączeniu z pracami termomodernizacyjnymi pozwoli na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania wody.

Ze względu na brak zgody Konserwatora Zabytków na docieplenie ścian zewnętrznych, elewacja budynku zostanie odświeżona poprzez uzupełnienie powstałych ubytków i malowanie ścian. Kolejnym etapem będzie modernizacja pomieszczeń wewnątrz budynku.
Całkowity koszt inwestycji będzie wynosił około 2 mln zł. W celu sfinansowania tego ogromnego przedsięwzięcia Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach RPO WO na lata 2007-2013. Pozostała część zostanie sfinansowana kredytem bankowym zaciągniętym na ten cel. Ponadto na część prac wykonywanych wewnątrz budynku związanych głównie z dostosowaniem łazienek dla osób niepełnosprawnych uzyskaliśmy dotację z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.dodał: Sławomir Mróz
Od wczoraj na parterze budynku "Starej chirurgii" stoi tomograf komputerowy. Zanim pacjenci będą mogli z niego skorzystać, urządzenie musi przejść jeszcze wszystkie odbiory techniczne

Właścicielem tomografu jest spółka "Wamed", która wydzierżawiła pomieszczenia w budynku "Starej chirurgii" od Starostwa Powiatowego w Kluczborku. Firma będzie świadczyła usługi między innymi dla naszego Szpitala, dzięki czemu nasi pacjenci nie będą musieli jeździć do Opola czy też Namysłowa.


Na zdjęciu Renata Jażdż - Zaleska - Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku oraz dr. Przemysław Jaźwiec specjalista radiolog i współwłaściciel spółki "WAMED".

dodał: Sławomir Mróz
Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku otrzymało kolejną pomoc od Fundacji Rycerzy Maltańskich w imieniu których z naszą placówką współpracuje Pan Bernhard Serwuschok.

Tym razem większość transportu trafiło do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego w Wołczynie, który otrzymał między innymi: łóżko elektryczne, szafki przyłóżkowe, materace, pampersy, meble, drobny sprzęt rehabilitacyjny oraz napoje i mnóstwo słodyczy.
To już 168 transport Bernharda Serwushoka do Polski w tym siedmiokrotnie odwiedzał z darami nasz Szpital.


dodał: Sławomir Mróz