AKTUALNOŚCI ZARZĄD JAKOŚĆ PRACA DLA PACJENTA GALERIE ZDJĘĆ ANKIETY


Spotkanie opłatkowe
14 grudzień 2009 r.
   
W dniu 11 grudnia 2009 r. w Wojewódzkim Ośrodku Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego Internat w Kluczborku Zarząd oraz Pracownicy Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. spotkali się przy wigilijnym stole. W miłej, świątecznej atmosferze złożono sobie wzajemnie życzenia i podzielono się opłatkiem

[Rozmiar: 107576 bajtów][Rozmiar: 146429 bajtów][Rozmiar: 146429 bajtów]dodał: Sławomir Mróz
Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku informuje, że dzięki środkom z funduszu prewencyjnego PZU Życie SA w kwocie 10.000,00 zł (słownie dziesięć tysięcy złotych) został sfinansowany zakup 7 ciśnieniomierzy ściennych, 7 pulsoksymetrów oraz 14 termometrów bezdotykowych. Wyżej wymieniony sprzęt medyczny został przekazany na każdy oddział szpitalny. Oprócz tego pulsoksymetr oraz termometr bezdotykowy otrzymał również Zakład Opiekuńczo Leczniczy.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

dodał: Sławomir Mróz
W dniu wczorajszym nastąpiło oficjalne otwarcie Kluczborskiego Regionalnego Centrum Chorób Serca i Naczyń. Placówka została utworzona przez kardiologów z Polskiej Grupy Medycznej związanych ze Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu.

Wśród nich są wysokiej klasy specjaliści m.in. prof. Marian Zembala i prof. Lech Poloński. Kluczborskie Centrum zlokalizowane jest w budynku po dawnym oddziale chirurgicznym Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. Właścicielem budynku jest Powiat Kluczborski, który wydzierżawił pomieszczenia Polskiej Grupie Medycznej. Cały obiekt został wyremontowany zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. PGM zajmuje obecnie dwa piętra i poddasze na których zlokalizowany jest Oddział Kardiologiczny - I piętro oraz Oddział Intensywnej Opieki Medycznej wraz z Pracownią Hemodynamiki - II piętro. Na poddaszu znajdują się pomieszczenia administracji oraz pokoje lekarskie. W przyszłym roku działalność ma być poszerzona m.in. o centrum naukowe i poradnię kardiologiczną dla dzieci. Obecnie centrum dysponuje ponad 20 łożkami. Funkcjonować tu będzie m.in. pracownia hemodynamiczna, ośmio łóżkowy oddział intensywnej opieki kardiologicznej i poradnia kardiologiczna.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z otwarcia Kluczborskiego Regionalnego Centrum Chorób Serca i Naczyń
dodał: Sławomir Mróz
Szpital Powiatowy w Kluczborku zajął I miejsce w III edycji konkursu PERŁY MEDYCYNY 2009 w kategorii Niepubliczne Zakłady Lecznictwa Zamkniętego

14 listopada w hotelu Gromada w Warszawie, odbył finał III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Medycznego PERŁY MEDYCYNY. Wielka Gala gościła 850 osób, gdzie spośród zacnych Laureatów tegorocznej edycji, zasiadali również przedstawiciela świata polityki, telewizji, samorządów i biznesu. W tym roku Organizator po raz pierwszy postanowił połączyć finał trzech prowadzonych przedsięwzięć: Pereł Medycyny, Orłów Polskiego Budownictwa, Samorządów Przyjaznych Przedsiębiorczości i Mazowieckiej Firmy Roku. Tym sposobem doszło do znacznej integracji branż naszej gospodarki. Galę poprowadził Maciej Dowbor wraz z Joanną Koroniewską. Niezmiennym celem już od pierwszej edycji przedsięwzięcia, jest uhonorowanie placówek medycznych i firm działających na rynku medycznym, które zakresem swojej działalności oraz przy udziale kompetentnego personelu wpływają na poziom oferowanych usług i produktów; są to także podmioty, które stają wobec wyzwań i osiągają efekty, dążą do poprawy, jakości swojej pracy oraz wyróżniają się innowacyjnością, kompleksowością i jakością usług.

Rozmiar: 816555 bajtówRozmiar: 816555 bajtów

Więcej ...

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ODWIEDZENIA NASZEJ PLACOWKI.
dodał: Sławomir Mróz
Otwarcie Centrum Kształtowania Sylwetki
22 październik 2009 r.
   
21 października 2009 odbyło się oficjalne otwarcie Centrum Kształtowania Sylwetki.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Starosta Powiatu Kluczborskiego - Piotr Pośpiech oraz Burmistrz Miasta Kluczborka - Jarosław Kielar. Z oferowanych zabiegów oraz łaźni parowej, sauny suchej i na podczerwień, z masaży leczniczych i relaksacyjnych, solarium, sali do ćwiczeń korekcyjnych będą mogli korzystać nie tylko pacjenci poradni leczenia otyłości, ale także poradni leczenia osteoporozy i wad postawy.

Więcej informacji na stronie Centrum Kształtowania Sylwetki


dodał: Sławomir Mróz
18 września 2009r. w Zamościu odbędzie się III Ogólnopolska Konferencja Niepublicznych Szpitali Samorządowych. Patronat honorowy nad konferencją objęła Minister Zdrowia Ewa Kopacz

Więcej informacji na stronie OSNSS


dodał: Sławomir Mróz
Jednym z laureatów konkursu "Firma z sercem" zostało Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku

Konkurs zorganizowany w ramach programu "Serce na nowo" trwał od 30 września 2008 r. do 29 maja 2009 r. Skierowany był do wszystkich pracodawców deklarujących wsparcie aktywności zawodowej osób z chorobami układu krążenia.

Celem konkursu było podkreślenie wagi społecznej odpowiedzialności firm, które zatrudniają pracowników i niezależnie od ich stanu zdrowia, wychodzą na przeciw potrzebom swojego personelu, deklarując wsparcie i gotowość do angażowania się w promocję zdrowia. Oprócz statuetek laureaci otrzymali również pakiety bezpłatnych konsultacji kardiologicznych.

Konkurs "Firma z sercem" został zainicjowany w ramach ogólnopolskiego programu informacyjno-edukacyjnego "Serce na nowo" przez polską firmę farmaceutyczną Adamed.
Celem programu "Serce na nowo" jest edukacja społeczeństwa na temat aktywności życiowej osób z chorobami układu krążenia, obalenie stereotypów na temat niezdolności osób z dolegliwościami sercowo-naczyniowymi do prowadzenia aktywnego życia. Program pomaga również osobom z chorobami układu krążenia w dotarciu do specjalistów. Zwiększa szansę na powrót do aktywnego życia społecznego i zawodowego dzięki odpowiedniemu leczeniu, wspieranemu przez postępowanie niefarmakologiczne.
Więcej informacji na stronie www.sercenanowo.pl
dodał: Sławomir Mróz
OSTEOPOROZA - ZŁODZIEJ KOŚCI
2 lipiec 2009 r.
   
Osteoporoza w ciągu ostatnich lat stała się problemem społecznym. Jednak tak naprawdę tylko niewiele osób wie, na czym polega ta choroba, jak jej należy zapobiegać, jak leczyć i jaka jest rola żywienia w profilaktyce i leczeniu tej choroby.

Jest to choroba polegająca na osłabieniu układu kostnego człowieka. Wbrew powszechnym przekonaniom, choroba ta nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet w okresie przekwitania, ale także mężczyzn, a nawet młodych ludzi. Według jednej z definicji, schorzenie to charakteryzuje się niską masą kostną, upośledzoną architekturą kości, a to z kolei prowadzi do ich osłabienia i większej podatności na złamania.

CZYNNIKI RYZYKA OSTEOPOROZY

Czynnikami ryzyka osteoporozy, których związek ze wzrastającym zagrożeniem złamaniami kości został udowodniony, są:
 • Przebyte uprzednio złamanie po minimalnym urazie,
 • Rodzinna skłonność do występowania osteoporozy, manifestująca się złamaniami kości po niewielkich urazach (lub bez urazu) u rodziców lub rodzeństwa, szczególnie złamaniem szyjki kości udowej u matki,
 • Wczesna menopauza i długotrwały niedobór estrogenów w organizmie kobiety po menopauzie,
 • Utrzymujące się zaburzenia miesiączkowania w każdym wieku kobiety,
 • Niedobór androgenów (testosteronu) u mężczyzn,
 • Szczupła budowa ciała,
 • Długotrwałe stosowanie leków z grupy glikokortykosterydów (Encorton, Polcortolon, Medrol i inne).
Innymi, uznawanymi czynnikami ryzyka rozwoju osteoporozy są:
 • Wiek powyżej 65 lat,
 • Niedobór wapnia w diecie osób starszych,
 • Niedobór witaminy D (jedynie 20% witaminy D pochodzi ze żródeł pokarmowych, 80% witaminy D syntetyzowane jest w skórze pod wpływem słońca; osoby starsze spędzają większość czasu w pomieszczeniach zamkniętych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, uniemożliwiając w ten sposób proces powstawania witaminy w ich organizmach),
 • Przewlekłe stosowanie szeregu leków, m.in. przeciwkrzepliwych, przeciwnowotworowych, przeciwdrgawkowych, niektórych moczopędnych - furosemidu, hormonów tarczycy i wielu innych,
 • Nadużywanie kawy, alkoholu, napojów typu cola,
 • Palenie papierosów
 • Długotrwałe unieruchomienie
 • Osteoporoza towarzyszyć może licznym chorobom (np. niewydolności nerek, nadczynności przytarczyc, nowotworom, przewlekłym chorobom przewodu pokarmowego, nadczynność tarczycy i innym),
 • Także liczne ciąże i długotrwałe karmienie piersią - zwłaszcza u kobiet niewłaściwie odżywiających się, palących papierosy i nadużywających alkoholu mogą prowadzić do trwałego spadku masy kostnej i zagrożenia osteoporozą.
Im więcej czynników ryzyka, tym większa możliwość rozwoju osteoporozy i zagrożenie złamaniami kości. Współwystępowanie trzech - czterech czynników osteoporozy stanowi niepokojący sygnał, który powinien skłonić do zainteresowania się stanem własnych kości.

Wychodząc naprzeciw mieszkańcom powiatu kluczborskiego Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku podjął decyzję o uruchomieniu od 1 sierpnia 2009 r. pierwszą na Opolszczyźnie udzielającą bezpłatnych porad dla osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia, poradnię leczenia osteoporozy wraz pracownią diagnostyczną wyposażoną w najnowocześniejszy densytometr - urządzenie do badania gęstości kości, którego wartość przekracza 200 tys. zł. Konsultacji lekarskich z zakresu rozpoznawania i leczenia osteoporozy będzie udzielał prof. dr hab.n.med. Wojciech Pluskiewicz - internista, kierownik Zakładu Chorób Metabolicznych Kości przy Katedrze i Klinice Chorób Wewnętrznych, Diabetologii i Nefrologii Śląskiej Akademii Medycznej. Więcej informacji już wkrótce.

dodał: Sławomir Mróz
Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku już po raz drugi znalazło się wśród nagrodzonych w konkursie Opolskiej Nagrody Jakości

2 czerwca 2009 r. w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w VI edycji Konkursu "Opolska Nagroda Jakości" organizowanego przez Opolską Izbę Gospodarczą.
Kapituła Opolskiej Nagrody Jakości nagrodziła najlepszych spośród tych, którzy poddali się surowej ocenie zespołu ekspertów. W konkursie ONJ oceniany jest stopień wdrożenia totalnego zarządzania jakością, całokształt zarządzania, kultura jakości.

Tegoroczna VI edycja konkursu ONJ została zdominowana przez firmy i instytucje z powiatu kluczborskiego. Wśród laureatów znalazło się aż 5 przedstawicieli Ziemi Kluczborskiej w tym Powiatowe Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital Powiatowy w Kluczborku. Statuetkę, dyplom oraz kwiaty z rąk przewodniczącego Kapituły - Karola Cebuli i wicewojewody Opolskiego Antoniego Jastrzębskiego odebrali prezes PCZ. S.A. - Renata Jażdż - Zaleska i wiceprezes - Józef Maciołek.

Pozostali laureaci to: Starostwo Powiatowe w Kluczborku, Urząd Miasta w Kluczborku, Zakłady Cukiernicze CUPROD w Kluczborku oraz Drożdżownia Lesaffre Bio - Corporation Polska w Wołczynie.
Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele władzy rządowej, samorządowej, opolskiego świata biznesu, kultury, oświaty oraz przedstawiciele radia, prasy i telewizji.

Przewodnicząca kapituły IV Edycji Konkursu Opolskiej Nagrody Jakości ONJ Ewa Sierpina w imieniu zespołu ekspertów serdecznie pogratulowała wszystkim uczestnikom konkursu. Zaznaczyła, że uczestnicy konkursu stanowią wzór do naśladowania, że wykonują usługi na najwyższym poziomie.

Celem Konkursu jest promocja projakościowych działań dokonywanych w podmiotach gospodarczych i organizacjach prowadzących działalność publiczną na terenie województwa opolskiego.

Udział w przedmiotowym Konkursie podnosi prestiż i konkurencyjność oraz zapewnia promocję uczestniczących w nim jednostek. Doświadczenia zdobyte dzięki uczestnictwu w Konkursie Opolskiej Nagrody Jakości niewątpliwie zostaną wykorzystane i przyczynią się do dalszego doskonalenia zarządzania.dodał: Sławomir Mróz
Od 5 maja w Powiatowym Centrum Zdrowia S.A. rusza kolejna poradnia specjalistyczna. Tym razem będzie to poradnia wad postawy

Jak wszystkie poradnie dzialające przy Szpitalu w Kluczborku tak i poradnia wad postawy będzie udzielała bezpłatnych porad dla osób ubezpieczonych w Narodowym Funduszu Zdrowia. Do jej zadań będzie należała diagnostyka i leczenie schorzeń kręgosłupa i wad postawy.

Szczegółowych informacji na temat godzin otwarcia poradni można uzyskać tutaj

Serdecznie zapraszamy.

dodał: Sławomir Mróz
Wiceminister zdrowia Marek Haber odwiedził w piątek 24 kwietnia szpital powiatowy w Kluczborku.

Podczas swojej krótkiej wizyty wiceminister obejrzał izbę przyjęć, oddział wewnętrzny, oddział chirurgiczny, oddział ginekologiczno-położniczo-noworodkowy oraz blok operacyjny. Na temat warunków pobytu w szpitalu, leczenia i pracy wiceminister zdrowia Marek Haber rozmawiał z pacjentami, lekarzami oraz pielęgniarkami na poszczególnych oddziałach. Następnie odbyła się krótka konferencja prasowa, w której udział wziął wiceminister zdrowia Marek Haber, starosta powiatu kluczborskiego - Piotr Pośpiech oraz prezes Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. - Renata Jażdż - Zaleska. Na wstępie konferencji Marek Haber stwierdził: "Jestem pod dużym wrażeniem tego co udało państwu przez te 5 lat tutaj zrobić. Niewiele jest szpitali, które są tak sympatycznie i przyjaźnie urządzone, są tak kolorowe, czyste i dobrze wyposażone, w których pacjenci są zadowoleni z warunków, w jakich mogą się leczyć."
Następnie wiceminister zdrowia odpowiadał na pytania prasy i radia a także pozostałych uczestników spotkania. Zadawane pytania dotyczyły głównie sytuacji Szpitala Powiatowego w Kluczborku po wyroku NSA w sprawie uchwały o likwidacji publicznego ZOZ-u, który stwierdził jej nieważność. Na spotkaniu głos zabrał również burmistrz Wołczyna Leszek Wiącek, który poruszył sprawę karetki pogotowia ratunkowego dla Wołczyna.Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wizyty pana wiceministra zdrowia.

dodał: Sławomir Mróz
6 marca 2009 r. przedstawiciele firmy ENDO ELEKTRONIK Sp. z o.o. przywieźli do kluczborskiego szpitala nasofiberoskop. Jest to kolejny już dar Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzonej przez Jurka Owsiaka dla naszego szpitala. Tym razem został doposażony oddział otolaryngologiczny.

Nasofiberoskop jest to wysokiej klasy, najnowszej generacji giętkie urządzenie optyczne działające w technologii cyfrowej HD służące do diagnozowania chorób ucha, nosa, gardła. Wartość rynkowa przekazanego sprzętu to prawie 200 tys. zł Jest on przeznaczony do diagnozowania oraz endoskopowego leczenia pod okiem lekarza medycyny, chorób przewodu słuchowego zewnętrznego, jamy nosowo-gardłowej oraz krtani. Pozwala na obserwację trudno dostępnych przestrzeni nosa, nosogardła i krtani. Szczególnie wysoko została oceniona przydatność nasofiberoskopu przez lekarzy i ordynatora oddziału laryngologicznego. Ten wysokospecjalistyczny sprzęt znajdzie zastosowanie przede wszystkim w badaniu i diagnozowaniu dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi przebywających w naszym Szpitalu. Obraz jest wyświetlany na dużym monitorze i jest rejestrowany za pomocą dołączonej do zestawu nagrywarki DVD. Pozwala to na odtworzenie tak nagranej płyty w dowolnym komputerze wyposażonym w nagrywarkę DVD a także w dowolnym stacjonarnym odtwarzaczu DVD. Dzięki temu, lekarze będą mogli dokładniej bez ponownego angażowania pacjenta diagnozować wszelkie schorzenia. Na życzenie rodziców małego pacjenta może zostać wykonana kopia płyty z nagraniem całego badania, którą będzie można obejrzeć w domu.

[Rozmiar: 107576 bajtów]
[Rozmiar: 107576 bajtów]


dodał: Sławomir Mróz
17 lutego 2009 r. w Kancelarii Prezesa rady Ministrów odbyła się konferencja dla samorządowców podczas, której został przedstawiony program "Ratujemy polskie szpitale" który w swoich zamierzeniach ma umożliwić jednostkom samorządu terytorialnego skuteczne i bezpieczne przekształcenie szpitali.

Program ma zapewnić jednostkom samorządu terytorialnego realną pomoc w przekształcaniu samodzielnych publicznych zakładów opieki zdrowotnej. Program będzie realizowany przez Ministerstwo Zdrowia przy współpracy z samorządami, NFZ i BGK oraz przy wsparciu specjalnie powołanej Grupy Ekspertów. Jest nam szczególnie miło poinformować wszystkich Państwa, że wśród tej specjalnie powołanej Grupy znalazła się Prezes Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. NZOZ Szpital powiatowy w Kluczborku - RENATA JAŻDŻ - ZALESKA

[Rozmiar: 107576 bajtów]
[Rozmiar: 107576 bajtów]

Więcej informacji na temat Planu B można uzyskać na stronach Ministerstwa Zdrowia oraz na stronie poświęconej programowi.

dodał: Sławomir Mróz
Gala rozdania EuroCertyfikatów 2008
23 styczeń 2009 r.
   
22 stycznia 2009 r. w Galerii Porczyńskich w Warszawie odbyła się konferencja "Rozwój potencjału polskich przedsiębiorstw w oparciu o środki z funduszy strukturalnych UE, skuteczne zarządzanie jakością i inwestycje w kapitał ludzki" podczas, której odbyła się Uroczysta Gala wręczenia nagród EuroCertyfikat 2008.

Jednym z laureatów tej prestiżowej nagrody w kategorii "Certyfikat Wiarygodności Firmy" został Szpital Powiatowy w Kluczborku. Statuetkę i dyplom z rąk posła na Sejm Damiana Raczkowskiego odebrał Zarząd Powiatowego Centrum Zdrowia S.A. w osobach pani Prezes Renaty Jażdż - Zaleskiej oraz Wiceprezesa Józefa Maciołka.
EuroCertyfikat 2008 jest to prestiżowe europejskie wyróżnienie, które potwierdza skuteczne i sprawne zarządzanie Szpitalem. Jest niezależnym potwierdzeniem wysokiego standardu funkcjonowania Szpitala oraz tego, że jako Laureat EuroCertyfikatu działa zgodnie z prawem europejskim, z przyjętymi standardami biznesowymi oraz wywiązuje się z zobowiązań wobec instytucji państwowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z Gali wręczenia EuroCertyfikatów.

dodał: Sławomir Mróz